Tanıtım yazısı satarak nasıl para kazanılır ?

Tanıtım yazısı satarak para kazanmak

Eğer sitenizin günlük ziyaretçi sayısı 1000 ile 2000 arasında veya üzerindeyse, diğer gelişmek isteyen internet sitelerine tanıtım yazısı satabilirsiniz. Tabii ki tanıtım yazısı satabilmeniz için sitenizin belli bir otorite seviyesine gelmesi gerekiyor. Öyle ise tanıtım yazısı satabilmeniz için sitenizin sahip olması gereken özelliklere bi bakalım.

Tanıtım yazısı satmak için gereken özellikler nelerdir ?

İnsanların sizin sitenizden tanıtım yazısı alması için sitenizin arama motorlarının gözünde otoriter görünmesi gerekiyor. Arama motorlarında otoriter olmak için sitenizin SEO yani arama motoru optimizasyonu iyi olmalı. Ayrıca sadece SEO’nun iyi olması değil, sitenizin ziyaretçi sayısı da iyi olmalı. Sitenizin ziyaretçi sayısı ne kadar fazla olursa tanıtım yazısı sattığınız siteye de o kadar fazla ziyaretçi gider.

Yalnız burada dikkat etmeniz gereken çok önemli bir detay var. Eğer forumlarda vs. tanıtım yazısı satışlarını biraz incelediyseniz eğer, sitelerin değerini belirtmek için DA/PA oranları kullanılıyor. Bu oranlar sitelerin genel analizlerini ve internet alemindeki diğer sitelerin arasındaki yerini belirtiyor. Sitenizi pazarlamak için DA/PA oranlarının yüksek olmasına dikkat edin.

Elbette ki tanıtım yazısı satmak için kullanıcıları ikna etmenin tek yolu DA/PA oranlarının yüksek olması değil. Alexa sıralamanızı da kullanarak kullanıcıları ikna edebilirsiniz. Zaten DA/PA oranınız yüksekse, büyük ihtimalle Alexa sıralamanızda gayet iyidir.

Tanıtım yazısı fiyatı nasıl belirlenir ?

Aslında bu biraz da sitenizin durumuna bağlı diyebiliriz. Yani Alexa sıralaması, DA/PA oranı, Anlytics verileri gibi birçok faktöre bağlı. Sitenizin değerleri ortalamaysa, örneğin: Alexa TR sıralaması 10k Alexa Global sıralaması ise 500K-1M arası ise, günlük ziyaretçi sayınız yaklaşık olarak 1000 ise ve DA/PA oranınız da 10/15 civarı ise 20 TL gibi bir fiyattan tanıtım yazısı satışı yapabilirsiniz. Değerleriniz yükseldikçe fiyatı da artırabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Link kısaltarak nasıl para kazanılır ?

Tanıtım yazısı satışını nereden yapabilirim ?

Tanıtım yazısı satışları için en iyi platformlar site sahiplerinin bulunduğu platformlar yani webmaster forumlarıdır. R10 ve wmaracı gibi forumlardan satış konusu açıp, sitenizi pazarlayabilirsiniz. Konu ilanınızı açarken gayet şeffaf olmalı ve fiyatı çok abartmamalısınız. Ayrıca konu açmadan önce kuralları incelemenizi tavsiye ederim.

Eğer istersenizBacklink satarak nasıl para kazanılır ?” konumuza da göz atabilirsiniz.

 72 total views,  1 views today

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir