Jeff Bezos’dan Girişimcilere 5 Tavsiye

Jeff Bezos’dan Girişimcilere Tavsiyeler

Günümüzde birçok girişimci dostumuz, bilgi ve tecrübe eksikliğinden yakınıyor. Girişim Tavsiyeleri serimizde sizler için en başarılı girişimcilerin tavsiye niteliğinde sözlerini detaylıca açıklayacağız. Serimizin ilk bölümüne Jeff Bezos’dan girişimcilere 5 tavsiye konu olacak.

” Bir yenilik yapacaksanız, yanlış anlaşılmaya hazır olmalısınız. “

İnsanların çoğu değişmek istemez ve yeniliklere kolay kolay alışamazlar. Bu yüzden yeni şeyleri yanlış anlayabilirler. Eğer ” Bir yenilik yapacaksınız, yanlış anlaşılmaya hazır olmalısınız. ”

” Dar bir kutudan çıkmanın bir yolu da kendi çıkış yolunuzu icat etmektir. “

Eğer kendinizi dar bir kutunun içine hapsolmuş gibi hissediyorsanız ve yapacağınız bir şey olmayacağını düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Çünkü ” Dar bir kutudan çıkmanın bir yolu da kendi çıkış yolunuzu icat etmektir. ”

” Asla eleştirilmek istemiyorsanız, Tanrı aşkına yeni bir şey yapmayın. “

Yeni bir şey yapacağınız zaman, cahil ve zeki insanlar tarafından işe yaramaz veya yapıcı eleştiriler alabilirsiniz. Eğer ” Asla eleştirilmek istemiyorsanız, Tanrı aşkına yeni bir şey yapmayın. ”

” Hayat, beceriksiz insanlarla takılmak için çok kısa. “

Beceriksiz ve başarısız insanlarla takılmak demek, zamanınızı sizi hiçbir zaman geliştirmeyecek insanlarla takılmak demektir. Zamanınızı olabildiğince yetenekli ve başarılı insanlarla harcamaya önem gösterin. Çünkü ” Hayat, beceriksiz insanlarla takılmak için çok kısa. ”

” Biliyorum ki başarısız olursam bundan pişmanlık duymayacağım. Pişman olacağım şey, denememiş olmamdır. “

Bu hayatta yaşayabileceğiniz en büyük pişmanlıklardan birisi de keşke demektir. Başarısız olursanız en azından denemiş oldum diyebilirsiniz. Jeff Bezos’un son ve en etkili tavsiye niteliği sözlerinden ” Biliyorum ki başarısız olursam bundan pişmanlık duymayacağım. Pişman olacağım şey, denememiş olmamdır. “

 63 total views,  3 views today

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Jeff Bezos'dan girişimcilere 5 tavsiye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir