İnternet sitesi yapıp satarak nasıl para kazanılır ?

İnternet sitesi yapıp satarak para kazanmak

Paratavsiyesi.com‘dan herkese merhaba, internetten para kazanmak serisinin bir bölümüyle daha karşınızdayım. Bu yazıda aslında internet sitesi açarak para kazanmaktan daha farklı bir konuya değineceğim. Bir internet sitesi yapıp, geliştirip ve belli bir konuma getirip siteyi başkasına güzel fiyatlara satabilirsiniz. Hatta siteyi geliştirirken Adsense alırsanız, tadından bile yenmez. O zaman açtığınız sitenin albenisini yükseltmek için neler yapmanız gerektiğinden başlayalım.

internet sitesi

Sıralamayı yükseltmelisiniz

Bir site açarken kesinlikle rakip analizi yapmanız gerekiyor. Rakip analizi yapıp, rakiplerinizi tanıdıktan sonra ilk sırayı hedefleyerek içerik girmeniz lazım. Bunun için de anahtar kelimenize uygun 600-1000 arası kelimelerde içerik üretmelisiniz. İster kendiniz yazın, isterseniz de başkasına yazdırın ancak bu şart. Siteniz yavaştan yükselmeye başlayınca Adsense onayı alabilirsiniz.

Adsense onayı alın

Adsense onayı almak demek, sitenin fiyatını bir hayli yükseltmek demek. Hele de siteniz, belli bir kazanç elde etmeye başlarsa fiyat daha da yükselir. Adsense politikalarına uygun şekilde sitenizi düzenleyin ve onay alın. Emin olun çok mutlu olacaksınız.

Günde bin hite ulaşın

Eğer gerçekten bu işten para kazanmak istiyorsanız, günde bin hite ulaşmanız gerekiyor. Eğer isterseniz daha düşük hitlerde de satış yapabilirsiniz ancak yüksek miktarlar için günde bin hit şart. Dediğim gibi, daha düşük hitli sitelerinizi de hak ettiği değerde satabilirsiniz.

Alexa sıralamasına dikkat

Alexa sıralaması, her ne kadar Google’ın gözünde pek bir şey ifade etmese de, alıcı gözünde etkisi baya büyük. Alexa’da Türkiye sıralamasında ilk on bin aralığına girmeniz sitenize değer katmanıza yardımcı olacaktır.

Sitelerimi nasıl satabilirim ?

Sitelerinizi wmaraci ve R10 gibi webmaster forumlarında satabilirsiniz. Zaten hedef kitleniz webmaster olanlar olacağı için, kısa sürede satabilirsiniz.

 81 total views,  6 views today

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  İnstagram sayfası açarak nasıl para kazanılır ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir