İnternet sitesi açarak nasıl para kazanılır ?

İnternet Sitesi Açarak Para Kazanmak

İnternetten para kazanmanın birçok yolu var. Bu yollardan birisi de internet sitesi açarak para kazanmak olarak karşımıza çıkıyor. Öncelikle internet sitesi nasıl kurulur buradan başlayalım.

 

İnternet sitesi nasıl kurulur ?

İnternet sitesi kurmak için yapmamız gereken ilk şey hosting ve domain almaktır. Hosting, internet sitenizde yayınladığınız her dosyanın depolanmasını ve internet ortamında bir arsa satın almanızı sağlar. Hosting olmazsa internet sitenizi kuramazsınız. Domain ise internet sitenizin ismini temsil eder. Örneğin : paratavsiyesi.com bir domaindir.

Hosting olarak wordpress hosting almanızı tavsiye ederim çünkü internet sitesi sistemlerinin arasında açık ara en iyisi WordPress’tir. Hosting ve domain alabileceğiniz şirket olarak sizlere veridyen.com’u önerebilirim. Uygun fiyata hosting ve domain satın alabilirsiniz. Hosting ve domaini satın aldıktan sonra sıra içerik yayınlamaya geliyor.

Nasıl içerikler yayınlamalıyız ?

Genel olarak internet sitenizin formatına uygun, güncel ve tamamen özgün içerikler yayınlamalısınız. Güncel olarak içerik yayınlamak çok önemli bir konu. Eğer güncelliğinizi yitirirseniz Google’ın gözünde düşersiniz. Düzenli olarak her gün bir içerik girmeniz yeterli olacaktır. Eğer içerik yetiştiremezseniz uygun fiyata buradan içerik alabilirsiniz. İnternet sitenize özgün 20-30 içerik girdikten sonra reklam almaya başlayabilirsiniz.

Nasıl reklam alabiliriz ?

Reklam almanın birkaç tane yolu var. Birinci olarak internet sitenize tanıtım yazısı yayınlayarak para kazanabilirsiniz. Reklam aldığınız sitenin veya firma için tanıtım yazısı yayınlayabilir ve belli bir miktarda para kazanabilirsiniz. Tanıtım yazısı müşterisi bulmak için tavsiye edebileceğim siteler ise wmaraci.com ve r10.com’dur

İkinci olarak ise banner reklamlardan para kazanabilirsiniz. Banner reklam yayınlamak için reklam şirketlerine başvurmanız gerekiyor. İlk hedefiniz Google Adsense olmalı ve buraya başvurmalısınız. Çünkü yıllardır sektörde olan en iyi ve en güvenilir reklam şirketi Google Adsense’dir. Eğer Google Adsense’ten onay alamadıysanız üzülmenize gerek yok. Diğer alternatiflere de Adsense alternatifi en iyi reklam şirketleri adlı yazımızı okuyarak ulaşabilirsiniz.

 78 total views,  1 views today

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Dlive'da yayın açarak nasıl para kazanılır ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir