Google Adsense ile nasıl para kazanılır ?

Google Adsense ile para kazanmak

Asıl mevzuya dalmadan önce, bilmeyenler için kısaca Google Adsense’den bahsetmek istiyorum. Sitenizi Google Adsense’ye onaylattıktan sonra, özel reklam kodlarını sitenize ekliyorsunuz ve her tıklama, görüntülenme başına para kazanıyorsunuz.

Sitenizi onaylatma aşaması birazcık zorlu geçebiliyor. Bu aşamayı kolayca atlamak istiyorsanız, kaliteli içeriklerle sitenizi doldurmalı ve Adsense politikalarını ihlal etmemelisiniz. Eğer Google Adsense’nin ne olduğu anladıysanız, Google Adsense’den para kazanmak için yazının devamını okumalısınız.

Blog ile para kazanmak

Öncelikle blogunuzun konusunu iyi belirlemeniz gerekiyor. Genel anahtar kelimelerinizin analizini yapıp, kazandıracağı miktarı üç aşağı beş yukarı tahmin etmelisiniz. Çünkü Adsense reklamları, sitenizin konusuna ve belirlediğiniz anahtar kelimelere göre çıkarlar. Örneğin bir eğitim sitesinde test kitap reklamları çıkarken, bir evcil hayvan sitesinde de mama reklamları çıkacaktır.

Yani reklamlar sizin blogunuzun konusuna göre gösterilirler. O yüzden seçtiğiniz anahtar kelimelerin Adsense kazancının yüksek olmasına dikkat edin. Buraya tıklayarak Adwords hesabı oluşturup anahtar kelime analizi yapabilirsiniz.

YouTube ile para kazanmak

Tam da sevdiğiniz YouTuber bir video atmışken, siz de hemen heyecanla videoya tıkladığınız zaman karşınıza 5 saniyelik reklamlar çıkar. O reklamlar aslında Google Adsense tarafından yayınlanır. İşte YouTuber’lar da bu şekilde Adsense’den para kazanıyorlar. YouTube’dan para kazanmak için Adsense tarafından belirlenmiş belli şartlar var. Videolarınızın reklamlarından para kazanmak için bu şartları yerine getirmelisiniz.

Öncelikle kanalınızın 1000 abone olması ve 4000 saat izlenme alması gerekiyor. Bu şartları sağladığınız zaman videolarınızda beliren Google Adsense reklamlarından para kazanabileceksiniz. Detaylı bilgilere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Mobil uygulama ile para kazanmak

Eğer mobil uygulama veya mobil oyun yapabilecek durumdaysanız veya işi öğrenip yapmayı düşünüyorsanız, Admob ile uygulama ya da oyunlarınıza reklam yerleştirebilirsiniz. Hiç kullanmadığım için çok fazla bilgim yok ancak, mobil uygulamaların ve mobil oyunların Adsense’si olduğunu söyleyebilirim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  İnternet sitesi yapıp satarak nasıl para kazanılır ?

Umarım bu yazı sizlere faydalı olmuştur. Eğer aklınıza takılan bir soru olursa yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

 157 total views,  3 views today

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir