Backlink satarak nasıl para kazanılır ?

Backlink satarak para kazanmak

Kurduğunuz, aylarca emek verdiğiniz internet sitesinden para kazanmak mı istiyorsunuz ? En önemli adımı atıp doğru yazıya click bastınız. Çünkü bu yazı içerisinde backlink satarak para kazanmayı çözeceksiniz.

Öncelikle backlink satarak güzel paralar kazanabilirsiniz. Ancak elinizde backlink satışı yapabileceğiniz internet siteleri yoksa güzel paralar kazanma hayalini unutmanızı öneririm. İlk odaklanmanız gereken şey, kendinize ait bir internet sitesi ağı oluşturmak. Oluşturduğunuz bu ağ sayesinde müşterilerinize ürünlerinizi pazarlayabileceksiniz.

Bu arada internet sitesi ağı derken öyle kalitesiz, beş para etmez siteler kurup bir ağ oluşturun demiyorum. Aylarca üzerinde uğraşılmış, emek verilmiş ve arama motorlarının gözünde otoriter, kaliteli görünmeyi başarmış internet sitelerini içeren bir ağ kurmanız gerekiyor. Bu ağı kurmak için ilerleyebileceğimiz iki farklı yol var.

1- Kendi internet siteleriniz üzerinden

Bu yol gerçekten uğraştırıcı ve zor bir yol. Kurduğunuz sitelere aylarca içerik ve arama motorlarının gözünde sitelerinizi otoriterleştirecek, kaliteli görünmesini sağlayacak birtakım takviyeleri yapmak durumunda kalacaksınız. Her ne kadar çok emek ve para istese de düzenli olarak suladığınız sitelerinizin meyvelerini şapır şupur, keyifle yiyeceksiniz.

Backlink satışı yaptığınız sitelerin size ait olması demek, arada herhangi bir aracı olmaması demek. Bu da tüm paranın sizin cebinize gireceğini gösteriyor. Bunun için de sabırlı ve istikrarlı bir şekilde en az 2 ile 5 arası sayıda internet sitesi açıp bunları geliştirmeniz gerekiyor.

2- Başkalarının internet siteleri üzerinden

Eğer bu yolu seçerseniz, ikna kabiliyetinizin yüksek olması gerekiyor. Sadece gözünüze kestirdiğiniz ve ağınıza ekleyeceğiniz sitelerin sahiplerini değil, sitelerden backlink satacağınız müşterilerinizi de ikna etmeniz gerekiyor. Çünkü müşterileri ikna edemeyip satış yapamazsanız, site sahiplerine para kazandıramayacağınız için sizinle çalışmayacaklar.

Ben insanları güçlü şekilde ikna edebilirim diyorsanız, bu yolu seçip pek uğraşmadan belli miktarda komisyon alarak para kazanabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  İnstagram sayfası açarak nasıl para kazanılır ?

İnternet siteleri hakkında pek bilgim yok ama sosyal medya hakkında bilgim var ve başarılı bir şekilde kullanabilirim diyorsanız, backlink satmanın bir yolu daha var.

3- Sosyal medya siteleri üzerinden

Genelde sosyal medya siteleri normal backlink paketlerinin yanında süs olsun diye kullanılsa da, bu siteler Google’ın gözünde en otoriter sitelerin başında geliyor. Eğer kaliteli sosyal medya hesapları oluşturabilirseniz ve pazarlayabilirseniz güzel paralar kazanabilirsiniz. Twitter, tumblr, facebook gibi sosyal medya sitelerinde oluşturacağınız hesapların takipçi sayıları tatmin edici olursa ve hesapların aktifliği de ( beğeni sayısı, yorum sayısı, görüntülenme sayısı ) iyi olursa satacağınız backlinklerin kalitesi de iyi olur.

Umarım “backlink satarak nasıl para kazanılır ?” sorusunun cevabını verebilmişimdir. Her işte olduğu gibi bu işte de ne kadar ekmeğiniz varsa o kadar köfte elde ediyorsunuz.

Eğer isterseniz “WordPress hizmeti vererek nasıl para kazanılır ?” adlı yazımıza da göz atabilirsiniz.

 80 total views,  1 views today

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir