Yatırımcılara altın değerinde 5 tavsiye

Yatırımcılara 5 tavsiye

yatırım

Paratavsiyesi.com‘dan selamlar, yatırım dünyası gerçekten çok kapsamlı şeyler içeriyor. Yatırım yapmak, risk alarak ve aslında kaybederek öğrenilebilecek bir şey. Elbette ki yatırım yapmayı öğrenmek için kaybetmeniz gerekmiyor. Daha önce kaybedenlerin ve yatırım konusunda tecrübesi olanların verdiği tavsiyeleri de uygulayabilirsiniz. İşte bu yazıyı da, yatırımcı olmak isteyenler ve hali hazırda yatırım dünyasına giriş yapmış olanlar için yazıyorum.

Bilmediğin şeye yatırım yapma

Araştırmadığınız ve hakkında detaylı olarak bilgi sahibi olmadığınız yatırımlara asla bulaşmayın. Genelde yatırımcılar, başkalarından duydukları şeye paralarını kaptırıyor. Bu hataya sakın düşmeyin ve bir şeye yatırım yapmadan önce dikkatlice araştırıp, bilgi sahibi olduktan sonra yatırım yapın.


Uzman yatırımcılardan tavsiyeler al

Yatırım konusunda birçok tecrübe kazanmış ve uzman olan kişilerden tavsiye almanız gerçekten çok yararlı olacaktır. Eğer yatırım yapma konusunda kendinizi eksik hissediyorsanız, uzmanlara danışmanızı tavsiye ederim.


Uzun vadeli düşün

Bir yatırım yaparken sürekli olarak uzun vadeli planlar yapın. Kısa vadede neredeyse hiçbir yatırım iyi kazandırmaz. Kısa vadede iyi kazananların çoğunun şansı aşırı derecede yaver gitmiştir. Siz siz olun işinizi şansa bırakmayın ve yatırım yaparken uzun vadeli düşünün.


Yatırımı sürekli hale getir

Her ay belli miktarda parayı yatırımlarınız için ayırın. Emin olun sürekli şekilde yatırım yapmanın faydasını göreceksiniz. Size tavsiyem elinizden geldiği kadar fazla yatırım yapmaya çalışın.


İyice düşün ve karar ver

Bir yatırım yapmadan önce iyice düşünün. Eğer gerçekten yapacağınız yatırımdan eminseniz, kararlı bir şekilde ilerleyin.

 

 

 

 87 total views,  3 views today

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Yatırımcılar için 7 Warren Buffet kuralı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir